Ezo SUNAL

Lise yıllarında Royal Theatre of Northampton Guildhall’da tiyatro ve drama çalışmalarına katıldı. 2005 yaz döneminde Salzburg Mozarteum Üniversitesi’nde Orff-Schulwerk eğitimine katılarak sertifika aldı. Üniversite yıllarında Londra’da yayımlanan Avrupa Gazetesi Sinema Köşesi’nde film kritikleri yazdı. 2005-2006 eğitim yılında University of Surrey Roehampton (Londra) Film Studies ve Early Childhood Studies bölümlerinden mezun oldu.

2006-2007 yılları arasında Elele Dergisi’nde “Annenin Rehberi” sayfasının editörlüğünü yaptı. 2007 yılında Fox TV’de yayınlanan “Tutsak” adlı dizide başrol oynadı. Ocak 2007 de Ezo Sunal Çocuk Atölyesi’ni kurdu. 2008 yaz döneminde Asociacion Orff-España tarafından düzenlenen “MÚSICA Y DANZA EN LA EDUCACIÓN” başlığı altındaki uluslarası yaz kursuna katılarak sertifika aldı.

“Her Beden Duyar” projesi kapsamında (2010-2013), Anadolu Üniversitesi Engelli Entegre Yüksek Okulu’ndan İşitme engelli gençlerle beden perküsyonu çalışmalarını gerçekleştirdi.

2010- Sao Paulo (Brezilya), 2011 San Francisco (ABD), 2012 İstanbul, 2013 San Francisco’ da gerçekleşen Uluslar arası Beden Müziği Festivallerine katıldı.

2010 ‘dan günümüze her yıl Akbank Caz Festivali kapsamında çocuk atölyeleri düzenlemiştir. 2011-2012 yılları arasında AkSanat’ ta Çocuklarla Orff Yaklaşımı ile Hareket ve Müzik atölyeleri yapmakta.

2013-2014 eğitim yılında Okan Universitesi “Çocuk Gelişimi” bölümünde “Çocuk ve Müzik” alanında ders vermeye başladı. 2013′te The San Francisco International Orff Course’ tan Level 3′ü de tamamlayarak sertifika aldı.

2017 yılında okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklar için orijinal şarkılar, hikayeler, oyunlar ve aktivite fikirleri sunan LALALA isimli mobil aplikasyonu ve LALALA Dünyası adıyla bir Youtube kanalı kurdu.

2018 yılında LALALA şarkılarını sahneye taşıyarak “LALALA konserleri” vermeye başladı.

Atölye ve Beden Perküsyonu alanındaki çalışmalarının yanı sıra, öğretmen seminerleri düzenlemekte, çeşitli çocuk atölyelerinde ve kurucusu olduğu Ezo Sunal Çocuk Atölyesi’ nde eğitmen olarak görev almaktadır.

Özel kurumlara eğitimler hazırlayıp uygulamakta ve organizasyonlarda sunuculuk yapmaktadır.

LALALA uygulamasına içerik hazırlamakta, konser organizasyonlarına devam etmektedir.