İsmet ÜSTEKİN

1946 yılında İstanbul’da doğan sanatçı 1967-1971 yılları arasında, Muhsin Ertuğrul’un önderliğinde, Ayla Algan, Beklan Algan, Haldun Taner, Melih Cevdet Anday, Nureddin Sevin, Halil Bedii Yönetken ve yurt dışından gelen yabancı eğitmenlerin de ders verdiği LCC (Language and Culture Center) Tiyatro okulunda eğitim gördü.

LCC Tiyatrosu’nda Marat-Sade oyununda oynadı. Daha sonraki yıllarda, Bakırköy Halkevi, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Nisa Serezli-Tolga Aşkıner Tiyatrosu, Devekuşu Kabare Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu, Şan Tiyatrosu, İstanbul Sanat Tiyatrosu, Bakırköy Belediye Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul ve Tiyatro Kedi’de sahnelenen oyunlarda oynadı. Tiyatronun yanı sıra fotoğraf ve resim çalışmalarına devam etmektedir. Yağlı boya, pastel resim ve Fotores adını verdiği dijital resim çalışmalarını İstanbul ve Anadolu’da sergiledi.

Sinema filmleri ve TRT’nin siyah beyaz yayın döneminden başlayarak günümüze kadarki süreçte televizyon filmleri ve dizilerde oynadı.

Sadri Alışık Akademi ve PeramArt Ali Sunal Oyunculuk Atölyesi’nde oyunculuk dersleri verdi.