Yaratıcı Drama Atölyesi

Peramart & Ali Sunal Oyunculuk Atölyesi Çocuk Bölümü 2019-2020

Ali Sunal koordinatörlüğünde eğitmenlerimiz Doğan Akdoğan, Alper Baytekin, Beyza Güngör ve alanında uzman atölye hocalarıyla Ekim ayında başlayıp Haziran ayında noktalanacak 7 aylık süreçte M.E.B takvimi ile uyumlu halde 30 hafta sürecek bir eğitim süreci olacaktır.

Eğitimin amacı Tiyatro ve Yaratıcı Drama’yı harmanlayarak çocuklarda kişisel beceri ve takım ruhunu eş zamanlı bir şekilde geliştirmek ve hayal kurmanın sınırsızlığını, oyun oynamanın tadını, bireysel yetenekleri kullanıp takım içinde başarılı olmanın farkındalığını çocuklarımıza yaşatmaktır..

Eğitim süresince Temel Tiyatro ve Yaratıcı Drama prensiplerinin yanı sıra her dönem en az bir kez olmak üzere yıl boyunca en az ikişer defa Beden Perküsyonu Atölyesi, Mim Atölyesi, Dans Atölyesi ve Kukla Atölyesi ile eğitimler desteklenecektir.

Eğitim sürecinin sonunda Haziran ayında belirlenen bir tarihte yıl sonu gösterisi hazırlanacaktır.Oyun, kültürden eskidir.

Kültür ilkel aşamalarında oyun olarak oynanmıştır. Unutulmamalıdır ki bu eğitimin amacı çocukları bir gösteriye hazırlamak değil, tarihte kültürden eski olan oyunu ve oyun oynamayı en basit haliyle çocuklarımızın zihinlerine ve kalplerine yerleştirmektir.

Oynayarak öğrenip, oynayarak eğlenip, oynayarak büyüyeceğiz ve içimizdeki çocuk her yaşta bizimle olacak…

EĞİTMENLERİMİZ

ALİ SUNAL
Genel Koordinatör-Eğitmen

DOĞAN AKDOĞAN
Tiyatro Eğitmeni

Alper Baytekin

ALPER BAYTEKİN
Tiyatro Eğitmeni

BEYZA GÜNGÖR

BEYZA GÜNGÖR
Yaratıcı Drama Eğitmeni

EMRE SAKA
Kukla Atölyesi

GÜLAY SÜTÇÜ
Mim Atölyesi

ZİVER ARMAĞAN ÇAĞIL
Beden Farkındalığı Atölyesi